Biznes z ubraniami

ubrania

Jeśli Twoją pasją jest moda, być może warto rozważyć działalność gospodarczą opartą na sprzedaży ubrań. Możesz to zrobić na wiele różnych sposobów. Niezależnie od tego, który z nich wybierzesz zawsze zakładanie sklepu odzieżowego, będzie wiązało się z koniecznością założenia własnej działalności gospodarczej. Jeśli planujesz, prowadzi ją samodzielnie, wówczas konieczny będzie jedynie wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej – co możesz zrobić przez internet oraz założenie konta dla tej działalności. Wraz ze wpisem do CEIDG następuje też zgłoszenie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz Urzędu Skarbowego. Przy zakładaniu działalności musisz też wybrać formę opodatkowania, na początek najlepszy rozwiązaniem będzie zapewne uproszczona księgowość, czyli rozliczenie w oparciu o księgę przychodów i rozchodów. Gdy formalności zostaną załatwione – Twoja firma może zacząć działania.

Biznes związany z odzieżą możesz prowadzić na wiele różnych sposobów:

  1. Butik – możesz zdecydować się na niewielki sklepik, który będzie oferował unikatową odzież. Może to być odzież według Twojego projektu, możesz nawiązać współpracę z projektantem lub zdecydować się na poszukiwanie i kupowanie ubrań od kilku projektantów, którzy oferują je w swoich butikach. Taki niewielki sklepik, który oferuje tylko jedną sztukę danego fasonu lub nawet pełną rozmiarówkę, ale ubrań, które nie są dostępne w sieciówkach trafi szczególnie do osób, którym zależy na niepowtarzalności wyglądu. Rodzi to pewien ekskluzywny charakter sklepu odzieżowego. Jednak by odniósł sukces, musisz zadbać o wynajem lokalu usługowego w bardzo dobrym miejscu, przez które przewijają się tego rodzaju klienci. Oferty z Krakowa znajdziesz na stronie https://www.herbewo.krakow.pl/do-wynajecia-lokale-handlowo-uslugowe/.
  2. Secondhand – to natomiast pomysł z drugiego końca osi. Zamiast ubrań ekskluzywnych możesz oferować odzież w niskich cenach, co z pewnością sprawi, że będziesz mieć wielu klientów. Szmateks jak czasem nazywa się takie sklepy, może mieć też luksusowy charakter, jeśli będziesz do swojego sklepu sprowadzać ubrania znanych producentów – nawet jeśli są one używane, ich cena będzie i tak wyższa niż typowej odzieży z drugiej ręki. W tym przypadku także rozważając wynajem lokalu usługowego, musisz zwrócić uwagę na lokalizację.
  3. Lokalizacja nie będzie miała natomiast znaczenia, jeśli planujesz otworzyć sklep internetowy z ubraniami. To kolejny sposób na prowadzenie biznesu w branży odzieżowej. Sprzedając przez internet, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na dobrze prowadzony marketing internetowy i przyjazną dla użytkownika stronę www.

 

Biznes z ubraniami
Przewiń do góry