Chcesz zdecydować się na wszczepienie implantów? Wybierz dobrą klinikę stomatologiczną

Piękny uśmiech dodaje pewności siebie i sprawia, że wyglądamy atrakcyjniej. Dlatego też jeśli coś złego dzieje się w obrębie naszej jamy ustnej- zaczynamy się stresować o to, w jaki sposób będą prezentowały się nasze zęby. Niestety, zdarzają się w życiu sytuacje, kiedy po prostu nie ma takiej możliwości, aby uratować nasz ząb naturalny. Mowa tutaj o chorobach atakujących nasze zęby, a także o przydarzających się nam urazach mechanicznych.

Nie oznacza to jednak, że musimy pogodzić się z brakiem zęba- tutaj z pomocą przychodzi implantologia. Można powiedzieć, że takie zabiegi nie nalezą wcale do rzadkości i są najlepszym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy chcemy odtworzyć utracony ząb.

 

Implanty w Warszawie – gdzie najlepiej?

 

Warszawa posiada wiele specjalistycznych gabinetów, w których będziemy mogli takie implanty wykonać. Ponieważ jednak sposób ich wykonania bardzo mocno wpływa na wrażenia estetyczne związane z nasza jamą ustną, zanim zdecydujemy się na daną klinikę- postarajmy się zasięgnąć na jej temat opinii. Przez to będziemy też spokojniejsi o rezultat całego leczenia.

 

Standardowo, na pierwszej wizycie w klinice konieczne jest wykonanie szczegółowych badań, a także opracowanie strategii działania. Pojawia się pewien plan, a także ustalony zostaje termin zabiegu wszczepienia implantu lub zespołu implantów. Wówczas też otrzymamy szczegółowy kosztorys związany z tym, ile taki zabieg wraz z leczeniem będzie nas kosztował. Sam zabieg zazwyczaj planowany jest na jeden dzień i w te kilka godzin naraz wszczepia się wszystkie implanty, a także nakłada się korony tymczasowe.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie musimy się więc obawiać o jego przebieg. Kolejnym etapem całego procesu jest wykonanie odbudowy protetycznej. Wykonuje się ją na podstawie weryfikacji sił obciążeń w obrębie zgryzu. Tak czy inaczej, implanty powstają z bardzo lekkich i wytrzymałych materiałów, które od razu są klasyfikowane przez nasz organizm jako własne- istnieje więc bardzo małe prawdopodobieństwo odrzucenia przez organizm implantu. Ostatnim elementem kuracji standardowo są wizyty kontrolne.

Chcesz zdecydować się na wszczepienie implantów? Wybierz dobrą klinikę stomatologiczną
Przewiń do góry