Jak nawiązać pracę z agencją modelek?

modelka z agencji

Praca w charakterze modelki nie jest wcale łatwym zadaniem, jednakże zdecydowanie najtrudniejszy jest start w tym zawodzie, a także zapewnienie sobie pewnej ciągłości zleceń, która pozwoli na to, aby modeling mógł stać się jedynym naszym źródłem dochodu. Z tego też względu miejscem, do którego chce się dostać wiele osób jest renomowana agencja modelek, która jest już rozpoznawalna w świecie mody i która zatrudnia ciekawe osobowości i ma dostęp do interesujących angaży. Ważną sprawą jest też to, że agencja modeli to szansa na bezpieczne zatrudnienie w momencie, kiedy jeszcze nie ma się ani doświadczenia ani obycia w świecie modelingu, a co za tym idzie- można znacznie łatwiej paść ofiarą oszustwa.

Agencja modelek- dlaczego warto?

Agencja działa na zasadzie pośrednictwa- staje się mediatorem pomiędzy modelami oraz modelkami, a zleceniodawcami, którzy poszukują osób o określonym wyglądzie lub cechach charakteru. Agencja otrzymuje zlecenie i ma za zadanie przedłożyć klientowi portfolio tych modeli oraz modelek, które ich zdaniem będą odpowiednie do zlecenia. W pierwszej kolejności agencja korzysta więc z osób, które już zatrudnia i z którymi na stałe współpracuje. Może się jednak okazać, że żadna z już zatrudnianych osób nie będzie odpowiednia, a co za tym idzie- trzeba będzie zorganizować specjalny casting, gdzie spośród wielu zgłoszeń będzie szansa na wyłonienie pożądanych osobistości. Agencja troszczy się o zatrudnianych modeli. Uzupełnia ich portfolio o zdjęcia z angażowanych, profesjonalnych sesji fotograficznych. Promuje modeli, a także organizuje im potrzebne szkolenia, dzięki którym nawet te niedoświadczone osoby mogą zdobyć umiejętności pozowania czy chodzenia po modowych wybiegach. Modele oraz modelki nie zawierają umów bezpośrednio z klientami- zawsze jest to kontrakt z agencją, gdzie czarno na białym można znaleźć informacje o warunkach współpracy oraz o wynagrodzeniu oraz o tym, jaki procent od angażu pobiera sama agencja. Wszystkie umowy są sprawdzane tak, aby proponowane przez klientów warunki współpracy były uczciwe.

Jak się do takiej agencji dostać?

Najpopularniejsze agencje każdego dnia dostają bardzo wiele zgłoszeń. Najlepiej więc wybrać kilka agencji, z którymi chciałoby się podjąć współpracę i za pośrednictwem ich strony internetowej przesłać swoje zgłoszenie wraz ze zdjęciami. Warto wcześniej poczytać o tym, jak takie zdjęcia powinny wyglądać- mają eksponować figurę i walory sylwetki, należy też ograniczyć biżuterie, dodatki oraz makijaż. Jeśli nasze zgłoszenie zostanie pozytywnie rozpatrzone- zostaniemy zaproszeni na rozmowę. Innym sposobem jest uczestnictwo w castingach organizowanych pod kątem konkretnych zleceń. Casting daje niepowtarzalną możliwość nawiązania kontaktu twarzą w twarz z przedstawicielami agencji. Konieczne jest jednak uzbrojenie się w cierpliwość- castingi mogą zajmować wiele czasu i być wyczerpujące. Dla wielu osób za pewne będzie się to też wiązało ze sporym stresem, który trzeba będzie jakoś przezwyciężyć, aby móc zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Jak nawiązać pracę z agencją modelek?
Przewiń do góry