Jak zapobiegać wypadaniom włosów

Istnieje wiele różnych sposobów pomagających osobom zmagającym się z wypadaniem włosów, jak stosowanie diety, korzystanie z odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów, zabiegi trychologiczne, etc. Niektóre z tych sposobów są mniej, inne bardziej skuteczne.

Skuteczność metod zapobiegających wypadaniu włosów związana jest z tym czy trafnie została rozpoznana przyczyna łysienia, dlatego podstawową czynnością pomocną w zapobieganiu wypadania włosów jest postawienie trafnej diagnozy.

 

Diagnoza

 

Przyczynami wypadania włosów mogą być: niedobory witamin, zaburzenia hormonalne, przewlekły stres, częste zabiegi fryzjerskie, choroby skóry głowy, nieodpowiednia pielęgnacja skóry głowy, zaburzenia mikrokrążenia w skórze głowy, stosowanie niektórych leków, i inne.

Ponieważ przyczyny wypadania włosów mogą być tak różnorodne, warto skorzystać z usług specjalisty – trychologa, który dokona odpowiedniej diagnozy dzięki zastosowaniu trichoskopii (badanie skóry głowy), a gdy to konieczne: biopsji skóry głowy czy analizy pierwiastkowej i wskaże najlepsze sposoby poradzenia sobie z problemem.

 

Spersonalizowane sposoby zapobiegania wypadaniu włosów

 

Po trafnej diagnozie, trycholog może zalecić ogólne metody pomocne w utrzymaniu bujnych włosów lub specyficzne zabiegi trychologiczne działające na konkretne problemy.

Specyficzne zabiegi trychologiczne przeciw wypadaniu włosów to przykładowo:

– infuzja tlenowa,

– mezoterapia igłowa skóry głowy,

– mezoterapia bezigłowa skóry głowy,

– karboksyterapia skóry głowy,

– naświetlanie światłem LED,

– Hydroxygen Trichoterapy.

 

Ogólne zasady zapobiegające wypadaniu włosów

 

Zanim jeszcze poznamy diagnozę i zastosujemy konkretne zabiegi trychologiczne możemy już wcześniej samodzielnie spróbować sobie pomóc:

– zachowując zasady odpowiedniego żywienia,

– redukując poziom stresu (np. dzięki aktywności fizycznej, zmianie nawyków, etc.),

– stosując odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Niemniej jednak należy pamiętać, że te ogólne zasady nie zawsze pomogą w naszej konkretnej sytuacji i problemu trychologicznego, dlatego podobnie jak z jakimkolwiek innym problemem zdrowotnym, warto zwrócić się po pomoc do specjalisty i zwiększyć dzięki temu szanse na szybsze i trafniejsze uporanie się problemem jakim jest wypadanie włosów.

 

Jak zapobiegać wypadaniom włosów
Przewiń do góry