Czym jest styl klasyczny w modzie?

Czasem można się spotkać ze stwierdzeniem, że klasyczny ubiór jest znacznie bardziej uniwersalny od sytuacji, w której ciągle podążalibyśmy za najnowszymi trendami. Czy wobec tego klasyka nigdy nie wychodzi z mody? Jakie ubrania można uznać za ponadczasowe, uniwersalne i które można byłoby założyć nawet jeśli obudzilibyśmy się ze snu po trzystu latach? Chcąc zaopatrzyć się w coś tak praktycznego, dobrze jest sprawdzić, jakie ubrania faktycznie należą do kanonu klasyki. Pamiętajmy bowiem o tym, że klasyczny nie znaczy staromodny, staroświecki czy wyświechtany. To po prostu elegancka alternatywa dla nowoczesnych trendów, które są lansowane przez wiele domów mody.

Klasyka zawsze się obroni

Nawet jeśli lubimy nowoczesne trendy, niektóre elementy ponadczasowej klasyki zawsze dobrze jest mieć w swojej szafie. Klasyka bowiem zawsze zakłada proste i minimalistyczne fasony, jak najmniejszą ilość dekoracji i zdobień, a także stonowaną, nie rzucającą się w oczy kolorystykę. Jak szybko można się zorientować, takie ubrania doskonale komponują się z rzeczami typu fashion, czyli oryginalnymi, będącymi modowymi nowinkami, ekscentrycznymi czy po prostu wybujałymi pod kątem wzornictwa. Ubrania klasyczne jest też łatwo łączyć ze sobą w ramach jednej stylizacji, są czymś bezpiecznym w czym zawsze wygląda się elegancko i schludnie. Zagorzali fanatycy mody mogliby powiedzieć, że jest to nudne, ale mimo wszystko klasyka zawsze się obroni.

Jakie kolory można uznać za klasyczne?

Często też słyszy się o tym, że pewne kolory są klasyczne i uniwersalne. Nie bez powodu najczęściej są one elementem dress code biznesowego. Za klasyczne kolory można uznać barwy stonowane i eleganckie, a więc czerń, biel, granat, a także wszystkie odcienie beżów oraz kremów. Kolory te doskonale nadają się jako tło do innych, odważniejszych części garderoby, ale też nie odciągają uwagi od tego, co dana osoba faktycznie ma do powiedzenia, co w wielu sytuacjach- także biznesowych- ma spore znaczenie.

Jaką biżuterię nosić do klasycznych ubrań?

Stonowane kolory i prosta forma może jednak doskonale komponować się z różnego rodzaju biżuterią. Jest to wręcz połączenie idealne. Najlepiej sprawdzi się ta wykonana z metali szlachetnych, a więc złota oraz srebrna. Jej dodatkowym atutem może być wykorzystanie różnego rodzaju kamieni szlachetnych. Najlepiej, aby była to biżuteria prosta i elegancka, stonowana, ale i dodająca uroku.

Bardzo wiele osób wprost doskonale czuje się w klasycznej stylistyce. Jest to też bezpieczna strategia ubierania się na co dzień, nawet jeśli nie wymusza od nas tego żaden dress code w miejscu, w którym pracujemy. Ubrania klasyczne są wygodne, zwłaszcza jeśli podczas ich dobierania będziemy wybierać marki oferujące dobry skład gatunkowy. Takie elementy jak elegancka koszula, garsonka, spodnie, które można zaprasować z kantem czy też marynarka na pewno sprawdzą się na co dzień, gdyż mają charakter bardzo uniwersalny. Prosty w swojej formie płaszcz czy ołówkowa spódnica raczej nie wyjdą z mody przez wiele, wiele lat.

Czym jest styl klasyczny w modzie?
Przewiń do góry