Jak dobrać okulary do ubioru, aby wyglądać modnie?

Dla niektórych osób noszenie okularów jest czymś opcjonalnym, z kolei dla innych- stanowi konieczność. Tak czy inaczej, okulary mogą być nie tylko gadżetem obowiązkowym do noszenia, ale też czymś, co podkreśli nasz indywidualny styl, czymś co sprawi, że będziemy wyglądać modnie i z klasą. Trzeba tylko odpowiednio dobrać oprawki takich okularów, aby świadomie kształtować swój wizerunek. Pamiętajmy, że okulary pasujące do ubioru będą mocno wpływały na naszą prezencję oraz na to, w jaki sposób będziemy odbierani i oceniani przez innych. Najlepiej więc dobrze rozeznać się w dostępnych możliwościach i przymierzyć co najmniej kilka różnych par okularów będąc już u optyka.

Okulary bezoprawkowe, czyli jak dobrać okulary do looku biznesowego

Jeśli na co dzień w pracy obowiązuje nas dress code, a jednocześnie nie możemy lub nie chcemy przejść na używanie soczewek kontaktowych, musimy wybrać takie okulary, które będą dostosowane do stylu biznesowego. Mogą to być najbardziej klasyczne oprawki, które nie rzucają się w oczy, ale też w których będziemy się prezentować inteligentnie i profesjonalnie. Ciekawym rozwiązaniem są okulary bez widocznych oprawek, które są minimalistyczne i bardzo proste w swoim założeniu. Niesamowicie wygodnie się je użytkuje i są niejako kwintesencją dobrego smaku i stylu. Jeśli jednak znacznie lepiej czujemy się w modelu z mocno zaakcentowanymi oprawkami, wybierajmy te czarne lub granatowe. Mogą one zostać dobrane do koloru naszych włosów, co stanowi jedną, spójną linię kolorystyczną.

Dla kogo odpowiednią będą kolorowe oprawki?

Będąc u optyka na pewno zwrócimy uwagę na okulary w ciekawych, kolorowych oprawkach. Mocno zwracają one na siebie uwagę i będą odpowiednie do noszenia w mniej formalnych okolicznościach. Są to okulary typu fashion, które można dobierać w taki sposób, aby kolor oprawek kontrastował z naszym ubiorem lub też w przypadku kobiet- kontrastował z kolorem włosów. Ze względu na fakt, że takie okulary mocno rzucają się w oczy, trzeba poświęcić więcej czasu na to, aby odpowiednio dobrać kształt oprawek do kształtu naszej twarzy. W przeciwnym razie uzyskany efekt będzie bardziej komiczny niż będzie wyrażeniem naszego wyczucia stylu.

Stylowe okulary, które również warto wziąć pod uwagę

Niektóre propozycje okularów są interesujące nie tyle ze względu na kolor oprawek, co raczej ze względu na ich kształt. Mowa tutaj o oprawkach niemalże całkowicie okrągłych, tych z charakterystycznym wydłużeniem na kształt kociego oka, a także o okularach, których oprawki przypominają kształtem skrzydła motyla. Okulary tego rodzaju są w stanie niesamowicie podbić każdą modową stylizację, nawet jeśli jej podstawą są najbardziej klasyczne i nie wyróżniające się niczym szczególnym spodnie dżinsy. Jednakże, ze względu na tak charakterystyczną formę takich okularów, również warto zwrócić uwagę na to, czy faktycznie ich kształt pasuje do profilu naszej twarzy. Dobrze byłoby, aby takie okulary podkreślały nasze naturalne atuty, wysmuklały twarz i stanowiły jej niebanalne upiększenie.

Jak dobrać okulary do ubioru, aby wyglądać modnie?
Przewiń do góry