Jak utrzymać porządek w swojej garderobie? To jest do zrobienia!

Posiadanie własnej garderoby jest marzeniem wielu osób. Kiedy jednak zaczynamy się zastanawiać nad tym, jak ma ta garderoba wyglądać- brakuje nam pomysłu i oprócz kilku drążków oraz standardowych półek nic więcej nie przychodzi nam do głowy. Tymczasem, warto wiedzieć, że w dobrze zorganizowanej szafie znacznie łatwiej utrzymać porządek. Własna garderoba może być miejscem, w którym pięknie wyeksponujemy posiadane ubrania, do których będziemy mieć komfortowy dostęp i w którym naprawdę uda się nam zmieścić wszystko, co posiadamy. Trzeba tylko podejść kreatywnie do jej urządzania i dobrze zorientować się w tym, jakie rozwiązania są dostępne na rynku.

Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na wnętrze takiej garderoby

Tak naprawdę wszystko to, co znajdzie się we wnętrzu takiej szafy jest szalenie istotne i nie chodzi tutaj bynajmniej o same ubrania. Niezależnie od tego, jaką szafę kupimy i jak będzie ona duża, powinniśmy szczególną uwagę poświęcić na sprawdzenie jej wyposażenia wewnętrznego, a jeśli będzie ubogie lub jeśli nie będzie go wcale, koniecznie musimy zainwestować w takie wyposażenie, bo one po prostu sprawdza się w praktyce. Ciuchy będą znacznie lepiej prezentować się na specjalnych drążkach- innych do wieszania sukienek, innych do spodni, a innych do okryć wierzchnich. Półki z pewnością również się nam przydadzą, ale na pewno szalenie praktycznym rozwiązaniem będą rozmaite kosze, w których można przechowywać drobne rzeczy, takie jak chociażby bieliznę. Odpowiednie drążki pomogą nam utrzymać porządek w krawatach, a specjalne wkłady do szuflad sprawią, że także nasza biżuteria będzie uporządkowana. Warto także pomyśleć o najbardziej dla nas komfortowym sposobie przechowywania obuwia. Możemy w tym celu zaopatrzyć się w specjalne stojaki, ale też dobrą alternatywą będą pudełka. Pamiętajmy o tym, że sposób przechowywania ubrań wpływa na ich kondycję i jakość- jeśli nam więc na nich zależy, urządzanie garderoby powinniśmy potraktować priorytetowo.

Każda garderoba powinna posiadać lustro

Lustro, które znajduje się w niedalekim sąsiedztwie garderoby to rozwiązanie bardzo praktyczne. I tutaj mamy dwie możliwości aranżacji takiego lustra. Możemy taki mebel dokupić sobie dodatkowo w postaci lustra wolnostojącego, które można w dowolny sposób przestawiać, gdyż faktycznie jest mobilne. Do wyboru będziemy mieć jego wysokość, a także kolorystykę ramy- może to być zarówno minimalistyczne lustro w białej ramie, jak i stylizowane lustro w ramie złotej lub antycznej. Jeśli jednak chcielibyśmy zaoszczędzić trochę miejsca lub po prostu metraż nie pozwala nam na wstawienie lustra wolnostojącego, dobrym pomysłem jest wybranie takiej szafy czy też garderoby, która będzie już posiadała przeszklone fronty. Jest to tak naprawdę rozwiązanie dwa w jednym, które dodatkowo dodaje każdemu wnętrzu przestronności i które optycznie je powiększa. Taka garderoba będzie się więc cechowała wysoką estetyką, a my z pewnością docenimy to, jak wygodnie użytkuje się ją na co dzień.

Jak utrzymać porządek w swojej garderobie? To jest do zrobienia!
Przewiń do góry